Wystawy XXI Biennale Fotografii Górskiej

Wystawy XXI Biennale Fotografii Górskiej

Program imprez XXI Biennale Fotografii Górskiej w Jeleniej Górze

18 września
Wystawa konkursowa - Muzeum Karkonoskie, ul. Matejki 28, godz. 12.00
Mieczysław Karłowicz - „Fotograf prawie doskonały”,  Muzeum Karkonoskie, ul. Matejki 28,  godz. 12.00
Krzysztof Strzoda - „Górskie etiudy” - Galeria Pod Brązowym Jeleniem, JCK, ul. 1 Maja 60
Tomasz Olszewski „Kraina wichrów i mgieł” - Galeria Korytarz, JCK, ul. Bankowa 28/30

19 września 
seminarium poświęcone fotografii górskiej pt. „Fotografia w górach” - Teatr Cinema w Michałowicach, ul. Kolonijna 8, godz. 10.00-16.00
Wystawa  „Laureaci Biennale z lat 1980-2018” - Pałac Bukowiec, ul. Robotnicza 6, godz. 17.30

Wystawy potrwają do 20.10.2020 r.

wystawy towarzyszące:
Jacek Jaśko „Karkonosze. Z pamięci.”  Mikavka Cafe & Gallery, ul. Konopnickiej 1, 18.09.2020 r., godz. 15.00
Tomasz Michałowski „Logos i mit w fotografii” - Galeria BWA ,18.09 2020 r.,  godz 17.00 (organizator  BWA)


Ze względu na trwająca pandemię COVID-19 wstęp i w związku z narzuconymi z tego powodu wymaganiami sanitarno -epidemiologicznymi, dostęp do wystaw może być ograniczony dla uczestników i widzów imprez Biennale. Wstęp na wystawy i seminarium wyłącznie w maseczkach zasłaniających usta i nos. Podczas wystaw obowiązywał będzie  limit osób mogących jednocześnie przebywać w galerii.Z powodu limitu ilości osób mogących przebywać jednocześnie w Muzeum Karkonoskim - obowiązują zapisy na wernisaż. Wystawy w Galerii Korytarz i Pod Brązowym Jeleniem odbędą się bez wernisaży. Na seminarium w Michałowicach również obowiązują zapisy z powodu ograniczonej ilości miejsc.

XXI Biennale Fotografii Górskiej.
Konkurs fotograficzny o tematyce górskiej organizowany przez Jeleniogórskie Centrum Kultury w Jeleniej Górze od czterdziestu lat. Konkurs adresowany jest do wszystkich fotografujących góry, ich piękno i wszelkie przejawy ludzkiej aktywności ana terenach górskich.  Konkurs skierowany jest zarówno do artystów fotografików, jak i do amatorów fotografii. Otwarcie wystawy konkursowej i wręczenie nagród laureatom  odbędzie się 18 września 2020 r. w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze.

Oprócz wystawy konkursowej 18 września w Muzeum Karkonoskim zostanie zaprezentowana wystawa fotografii Mieczysława Karłowicza - „ Fotograf prawie doskonały”, wybitnego polskiego kompozytora i fotografika z przełomu XIX i XX w. Jego twórczość fotograficzna była związana z Tatrami, narciarstwem oraz aktywnością publicystyczną. Zdjęcia zaprezentowane na wystawie pochodzą ze zbiorów Centralnej Biblioteki Górskiej w Krakowie.  Przy tej okazji odbędzie się też promocja monografii Mieczysława Karłowicza „Fotografie” opracowanej przez Zbigniewa Ładygina. W ramach Biennale – także 18 września  planowane są  także inne wystawy, m. in. wystawa fotografii zmarłego w kwietniu bieżącego roku nestora fotografii karkonoskiej - Tomasza Olszewskiego „Kraina Wichrów i mgieł” w Galerii Korytarz; Krzysztofa Strzody „Górskie etiudy” w Galerii Pod Brązowym Jeleniem w Jeleniogórskim Centrum Kultury oraz 19 września - wystawa laureatów Biennale z lat 1980-2018 w Pałacu w Bukowcu.
19 września odbędzie się seminarium poświęcone fotografii górskiej pt, „Ludzie Gór” w Teatrze Cinema w Michałowicach. 
Wystawy potrwają do 20.10.2020 r.

Wszystkie informacje na temat imprez XXI Biennale Fotografii Górskiej dostępne są na stronie:
http://biennalefotografiigorskiej.blogspot.com/ 
Komisarz Biennale: Tomasz Mielech, ZPAF

XXI Biennale Fotografii Górskiej odbędzie się w ramach projektu „Fotografia w górach”
Czeskim Partnerem projektu jest Karkonoski Park Narodowy z siedzibą we Vrchlabi.


Projekt „Fotografia w górach“ jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska 2014–2020 oraz ze środków budżetu państwa za pośrednictwem euroregionu Nysa
 

PREMIERA spektaklu "Bar" Teatru VERBUM
Spektakl „BAR” to kolejna propozycja Teatru VERBUM działającego od kilku sezonów w JCK w Jeleniej Górze. Przedstawienie powstało w wyniku poszukiwań twórczych członków zespołu teatru. Jest to kilka pozornie nie związanych z sobą scen – można by powiedzieć – osobnych monologów. Lecz miejsce, w którym się oni (bohaterowie) pojawiają jest niezwykłym „łącznikiem”. 
DKF repertuar na luty 2020
Pan T, Na Noże, Gorący temat oraz 1917! Oto filmy, które wyświetlimy w lutym w naszym kinie DKF.