Letnie Warsztaty Artystyczne w JCK

Szanowni Państwo, informujemy, że nie mamy już wolnych miejsc na warsztatach w sezonie letnim! Dziękujemy za zainteresowanie. 


Warsztaty artystyczne Lato ze Sztuką 2020

w Jeleniogórskim Centrum Kultury
organizowane w terminie 29 czerwca - 28 sierpnia 2020 
dla dzieci w wieku 6 - 10 lat

Wszyscy zastanawiamy się jak będą  wyglądały wakacje w tym roku. Pełni wiary i nadziei, że wszystko ułoży się pomyślnie proponujemy  9-tygodniowe warsztaty dla dzieci. Program merytoryczny został ułożony przez dwie nasze znakomite instuktorki - Urszulę Patronik (pierwsze trzy tygodnie) oraz Edytę Kullę (pozostałych sześć tygodni).

Godziny przebywania dzieci w JCK – od godziny 8.00 do godziny  16.00

  • zbiórka dzieci 8.00- 9.00 
  • zajęcia merytoryczne – 9.00- 12.00
  • obiad (Restauracja Relax) 12.00- 13.00
  • zajęcia sportowe i relaksacyjne – 13.00- 15.00 
  • zajęcia własne, odbiór dzieci – 15.00- 16.00

 
Tygodniowy koszt pobytu na warsztatach wynosi 190.00 PLN

Sposoby płatności – zapisując dziecko telefonicznie, rodzice zobowiązani są do opłaty na konto JCK . 
Jeśli nie uzyskamy w ciągu 3 dni należnej kwoty, dziecko zostanie z listy wykreślone.
Dyspozycja bankowa powinna być wypełniona wg następującego wzoru:
Lato ze sztuką, imię i nazwisko dziecka , tydzień na którym ma przebywać dziecko 
(tu prosimy o wpisanie cyfr określających kolejny tydzień, zgodnie z numeracją podaną przy programie
np.  Lato ze sztuką, Małgosia Motylska, tydzień-1,2,5,9)

Dla dzieci, które posiadają Jeleniogórską Kartę Dużej Rodziny (nie akceptujemy kart z innych miast) tygodniowy koszt warsztatów wynosi 90 PLN. Przy zapisie telefonicznym prosimy przygotować numer karty. 

Numer konta do wpłaty: 

Bank Millennium S.A. Jelenia Góra
02 1160 2202 0000 0000 4558 9216 
Jeleniogórskie Centrum Kultury, ul. 1 Maja 60, 58-500 Jelenia Góra


Na dzień dzisiejszy (tj 3 czerwca 2020) planujemy, zgodnie z wymogami sanitarnymi, utworzenie dwóch grup 12 osobowych. Grupy te będą funkcjonowały w dwóch osobnych pomieszczeniach. Grupa pierwsza – budynek główny JCK- Sala Kameralna oraz Sala Nowa w podwórku JCK. Oba pomieszczenia znajdują się przy ul 1 Maja 60. W przypadku możliwości łączenia grup  utworzymy grupę 24 osobową . Przepraszamy za wszelkie utrudnienia związane z obostrzeniami sanitarnymi. 

ZAPISY WYŁĄCZNIE TELEFONICZNE BĘDĄ ODBYWAŁY SIĘ OD DNIA 9 czerwca do momentu zapełniania listy w godzinach od 9:00 do 14:00 pod numerem telefonu 75 64 23 880 (881)

Będziemy dążyli aby warsztaty odbyły się zgodnie z planem ale w przypadku zmiany przepisów lub zaostrzenia rygorów sanitarnych i konieczności przerwania warsztatów wpłacone przez rodziców pieniądze zostaną zwrócone w ciągu 7 dni roboczych.


WAŻNE:

  • Prosimy o zapoznanie się z wymogami sanitarnymi, znajdującymi się na stronie JCK.  Przepisy te zostały utworzone dla wszystkich uczestników naszych zajęć.  
  • Prosimy również aby każde dziecko obowiązkowo miało spakowaną czystą maseczkę na wypadek wyjścia poza obiekt JCK przy ulicy 1 Maja 60.
  • Poniżej znajdują się do pobrania: PROCEDURY oraz OŚWIADCZENIE o zapoznaniu się z Procedurami organizacji zajęć i pobytu dzieci, młodzieży i dorosłych w Jeleniogórskim Centrum Kultury w Jeleniej Górze w warunkach zagrożenia epidemiologicznego COVID- 19 obowiązujące od dn. 01.06.2020 r.
  • Rodzic lub opiekun prawny zapisanego dziecka zobowiązany jest do wydrukowania, podpisania i dostarczenia w pierwszym dniu pobytu wyżej wymienionego oświadczenia.

Procedury organizacji zajęć do pobrania: tutaj
Oświadczenie do pobrania: tutaj


Program Warsztatów Artystycznych 
Wakacje ze sztuką 2020

Tydzień I - 29.06-3.07 2020 
Średniowieczne podróże.
Podróż  w czasie do najdalszych tajemnic dziejów ludzkości . Nie tylko poznamy dwa style średniowiecznej sztuki, ale przede wszystkim znajdziemy się świecie księżniczek, rycerzy i smoków. Mamy nadzieję, że po tych zajęciach, spojrzymy z nieco innej perspektywy na nasze piękne miasto i jego okolice

Tydzień II - 6.07-10.07.2020
Odkrywcy A po co? A dlaczego ? A jak? 

Pytania, pytania, pytania... Bez pytań nie ma odpowiedzi. Ten tydzień jest po to aby zadawać pytania i szukać odpowiedzi. A więc - Skąd i po co pojawił się zegar  i czy w ogóle jest nam do szczęścia potrzebny? Co by było gdyby nie było pisma, a żarówka, a prąd, a komputer? Jak wielkim odkryciem było wynalezienie koła? Dzieci zmienią się w wielkich wynalazców, będą sami tworzyli, dociekali, eksperymentowali.

Tydzień III - 13.07- 17.07 .2020
Ekologicznie - to jak? 

Co to znaczy być ekologicznym?Co znaczy to mądre słowo tak często dzisiaj używane , co to znaczy w praktyce. Jakie znaczenie ma dla nas przyroda, drzewa, owady ,ptaki.... Czy my zależymy od przyrody , czy przyroda zależy od nas.?

Z JCK w Kotlinie Muminków czyli sześciotygodniowe spotkanie z Muminkami
Wakacje!!! Wszystkim na brzmienie tego słowa cieszą się mu MINKI, bo jest CIEPŁO, MIŁO i PRZYJEMNIE. I takie właśnie będą półkolonie w Jeleniogórskim Centrum Kultury, gdzie chłopaki i dziewczynki spotkają MUMINKI. Ta wesoła rodzinka zagości w JCK w ten wakacyjny czas, a każde 6 tygodni naszych półkolonijnych spotkań będzie miał swojego bohatera lub bohaterów. 

Tydzień IV - 20.07-24.07. 2020
Muminki, Ryjki, Migotki, Paszczaki czyli wszystkie dziewczynki i chłopaki. 

Będziemy tworzyć MUMINCRAFTOWY świat! Powstanie animacja po klatkowa i wspaniałe FLIPBOOKI czyli spróbujemy stworzyć i opowiedzieć własną bajkę. 

Tydzień V - 27.07-31.07.2020
Po drugie ciasteczka Mamy Muminka lubię!!!

W tym tygodniu dowiemy się, dlaczego rośniemy jak na drożdżach i skąd wziął się sztuciec i do czego może nam posłużyć. Odpowiemy też na pytania:
Czy Savoir-vivre  może być przydatny? Według Mamusi Muminka, „Umieć żyć” jak najbardziej się przydaje! 
A Czy będziemy tworzyć po-trawę?
Och kochani! Po trawie będziemy hasać i zrobimy na niej piknik!

Tydzień VI – 3.08-7.08. 2020 
RAZ, DWA, TRZY teraz Mała MI.

Zwariowana i troszeczkę złośliwa Mała Mi zabierze nas do świata GIER i ZABAW PODWÓRKOWYCH. Będziemy tworzyć swoje gry, zrobimy zwariowane zawody papierowych glizd oraz przeprowadzimy turniej „ Chińczyka”. Będzie na pewno zabawnie!!!

Tydzień VII - 10.08 - 14.08 2020
Majsterkujemy z Tatusiem Muminka.

No dzieciaki! Plan jest taki – GWOŹDZIE, MŁOTKI, CĄŻKI, PIŁY byście dobrze się bawiły! Trzeba wiedzieć CO i JAK by zbudować piękny świat. To się wie, że zasady BHP też poznacie, by zaimponować tacie! 
Bo, gdy coś w domu się popsuje, to Majster Klepka zreperuje!

Tydzień VIII – 17.08-21.08.2020
Podróże małe i duże z Włóczykijem za pan brat by zobaczyć piękny świat.

Wybierzemy się wirtualnie i oficjalnie realnie gdzieś daleko i też blisko. Czy to wszystko? Och, no nie! Będziemy odkrywcami, kartografami nowych lądów naszej wyobraźni i udamy się w pełną dźwięków muzyczną podróż. 

Tydzień IX - 24.08- 28.08 .2020
Ostatni tydzień Muminka, będzie pod hasłem: „ Wszyscy mamy cudne minki gdy szczaw zjemy bez malinki”
.
Jak Muminek będziemy eksplorować okoliczne zakamarki oraz obserwować zachwycającą faunę i florę. Wypchamy sobie kieszenie znalezionymi kamykami by zamienić je w fantastyczne stworzenia. Tworząc własną kolekcję, nie zostaniemy po tym tygodniu biologiem ze specjalnością entomologa. Jednak na 100 % dowiemy się co to jest zadrzechnia fioletowa i jaki może mieć z nią związek zadrzewnia bezogonkowa oraz jak posadzić las w słoiku. 

Spektakl Miłosna Pułapka | 11.09.2022
Galewicz jest piękną, utalentowaną aktorką u szczytu kariery. Zmęczona natłokiem obowiązków decyduje się przyjąć zaproszenie do jury w amatorskim przeglądzie teatralnym, który odbywa się nad morzem. 40-letni przystojny architekt, Paweł, zaprasza Joannę na kolację do domu, podczas której mają omówić szczegóły uczestnictwa w jury festiwalu. Joanna jest pod wrażeniem pięknej willi z widokiem na morze, oraz gościnności gospodarza. Sytuacja zmienia się diametralnie, kiedy Joanna zamierza wyjść na galę otwarcia przeglądu teatralnego.
Liga Rocka / 22.11.19
Po tak entuzjastycznym pierwszym po wakacyjnym koncertowym przyjęciu Ligi Rocka przyszedł czas na odsłonę kolejnych interesujących zespołów ubiegających się o wejście do majowego Finału.