Letnie Warsztaty Artystyczne w JCK

Warsztaty artystyczne Lato ze Sztuką 2020
w Jeleniogórskim Centrum Kultury
organizowane w terminie 29 czerwca - 28 sierpnia 2020 
dla dzieci w wieku 6 - 10 lat

Wszyscy zastanawiamy się jak będą  wyglądały wakacje w tym roku. Pełni wiary i nadziei, że wszystko ułoży się pomyślnie proponujemy  9-tygodniowe warsztaty dla dzieci. Program merytoryczny został ułożony przez dwie nasze znakomite instuktorki - Urszulę Patronik (pierwsze trzy tygodnie) oraz Edytę Kullę (pozostałych sześć tygodni).

Godziny przebywania dzieci w JCK – od godziny 8.00 do godziny  16.00

  • zbiórka dzieci 8.00- 9.00 
  • zajęcia merytoryczne – 9.00- 12.00
  • obiad (Restauracja Relax) 12.00- 13.00
  • zajęcia sportowe i relaksacyjne – 13.00- 15.00 
  • zajęcia własne, odbiór dzieci – 15.00- 16.00

 
Tygodniowy koszt pobytu na warsztatach wynosi 190.00 PLN

Sposoby płatności – zapisując dziecko telefonicznie, rodzice zobowiązani są do opłaty na konto JCK . 
Jeśli nie uzyskamy w ciągu 3 dni należnej kwoty, dziecko zostanie z listy wykreślone.
Dyspozycja bankowa powinna być wypełniona wg następującego wzoru:
Lato ze sztuką, imię i nazwisko dziecka , tydzień na którym ma przebywać dziecko 
(tu prosimy o wpisanie cyfr określających kolejny tydzień, zgodnie z numeracją podaną przy programie
np.  Lato ze sztuką, Małgosia Motylska, tydzień-1,2,5,9)

Dla dzieci, które posiadają Jeleniogórską Kartę Dużej Rodziny (nie akceptujemy kart z innych miast) tygodniowy koszt warsztatów wynosi 90 PLN. Przy zapisie telefonicznym prosimy przygotować numer karty. 

Numer konta do wpłaty: 

Bank Millennium S.A. Jelenia Góra
02 1160 2202 0000 0000 4558 9216 
Jeleniogórskie Centrum Kultury, ul. 1 Maja 60, 58-500 Jelenia Góra


Na dzień dzisiejszy (tj 3 czerwca 2020) planujemy, zgodnie z wymogami sanitarnymi, utworzenie dwóch grup 12 osobowych. Grupy te będą funkcjonowały w dwóch osobnych pomieszczeniach. Grupa pierwsza – budynek główny JCK- Sala Kameralna oraz Sala Nowa w podwórku JCK. Oba pomieszczenia znajdują się przy ul 1 Maja 60. W przypadku możliwości łączenia grup  utworzymy grupę 24 osobową . Przepraszamy za wszelkie utrudnienia związane z obostrzeniami sanitarnymi. 

ZAPISY WYŁĄCZNIE TELEFONICZNE BĘDĄ ODBYWAŁY SIĘ OD DNIA 9 czerwca do momentu zapełniania listy w godzinach od 9:00 do 14:00 pod numerem telefonu 75 64 23 880 (881)

Będziemy dążyli aby warsztaty odbyły się zgodnie z planem ale w przypadku zmiany przepisów lub zaostrzenia rygorów sanitarnych i konieczności przerwania warsztatów wpłacone przez rodziców pieniądze zostaną zwrócone w ciągu 7 dni roboczych.


WAŻNE:

  • Prosimy o zapoznanie się z wymogami sanitarnymi, znajdującymi się na stronie JCK.  Przepisy te zostały utworzone dla wszystkich uczestników naszych zajęć.  
  • Prosimy również aby każde dziecko obowiązkowo miało spakowaną czystą maseczkę na wypadek wyjścia poza obiekt JCK przy ulicy 1 Maja 60.
  • Poniżej znajdują się do pobrania: PROCEDURY oraz OŚWIADCZENIE o zapoznaniu się z Procedurami organizacji zajęć i pobytu dzieci, młodzieży i dorosłych w Jeleniogórskim Centrum Kultury w Jeleniej Górze w warunkach zagrożenia epidemiologicznego COVID- 19 obowiązujące od dn. 01.06.2020 r.
  • Rodzic lub opiekun prawny zapisanego dziecka zobowiązany jest do wydrukowania, podpisania i dostarczenia w pierwszym dniu pobytu wyżej wymienionego oświadczenia.

Procedury organizacji zajęć do pobrania: tutaj
Oświadczenie do pobrania: tutaj


Program Warsztatów Artystycznych 
Wakacje ze sztuką 2020

Tydzień I - 29.06-3.07 2020 (BRAK WOLNYCH MIEJSC)
Średniowieczne podróże.
Podróż  w czasie do najdalszych tajemnic dziejów ludzkości . Nie tylko poznamy dwa style średniowiecznej sztuki, ale przede wszystkim znajdziemy się świecie księżniczek, rycerzy i smoków. Mamy nadzieję, że po tych zajęciach, spojrzymy z nieco innej perspektywy na nasze piękne miasto i jego okolice

Tydzień II - 6.07-10.07.2020 (BRAK WOLNYCH MIEJSC)
Odkrywcy A po co? A dlaczego ? A jak? 

Pytania, pytania, pytania... Bez pytań nie ma odpowiedzi. Ten tydzień jest po to aby zadawać pytania i szukać odpowiedzi. A więc - Skąd i po co pojawił się zegar  i czy w ogóle jest nam do szczęścia potrzebny? Co by było gdyby nie było pisma, a żarówka, a prąd, a komputer? Jak wielkim odkryciem było wynalezienie koła? Dzieci zmienią się w wielkich wynalazców, będą sami tworzyli, dociekali, eksperymentowali.

Tydzień III - 13.07- 17.07 .2020
Ekologicznie - to jak? 

Co to znaczy być ekologicznym?Co znaczy to mądre słowo tak często dzisiaj używane , co to znaczy w praktyce. Jakie znaczenie ma dla nas przyroda, drzewa, owady ,ptaki.... Czy my zależymy od przyrody , czy przyroda zależy od nas.?

Z JCK w Kotlinie Muminków czyli sześciotygodniowe spotkanie z Muminkami
Wakacje!!! Wszystkim na brzmienie tego słowa cieszą się mu MINKI, bo jest CIEPŁO, MIŁO i PRZYJEMNIE. I takie właśnie będą półkolonie w Jeleniogórskim Centrum Kultury, gdzie chłopaki i dziewczynki spotkają MUMINKI. Ta wesoła rodzinka zagości w JCK w ten wakacyjny czas, a każde 6 tygodni naszych półkolonijnych spotkań będzie miał swojego bohatera lub bohaterów. 

Tydzień IV - 20.07-24.07. 2020
Muminki, Ryjki, Migotki, Paszczaki czyli wszystkie dziewczynki i chłopaki. 

Będziemy tworzyć MUMINCRAFTOWY świat! Powstanie animacja po klatkowa i wspaniałe FLIPBOOKI czyli spróbujemy stworzyć i opowiedzieć własną bajkę. 

Tydzień V - 27.07-31.07.2020
Po drugie ciasteczka Mamy Muminka lubię!!!

W tym tygodniu dowiemy się, dlaczego rośniemy jak na drożdżach i skąd wziął się sztuciec i do czego może nam posłużyć. Odpowiemy też na pytania:
Czy Savoir-vivre  może być przydatny? Według Mamusi Muminka, „Umieć żyć” jak najbardziej się przydaje! 
A Czy będziemy tworzyć po-trawę?
Och kochani! Po trawie będziemy hasać i zrobimy na niej piknik!

Tydzień VI – 3.08-7.08. 2020 
RAZ, DWA, TRZY teraz Mała MI.

Zwariowana i troszeczkę złośliwa Mała Mi zabierze nas do świata GIER i ZABAW PODWÓRKOWYCH. Będziemy tworzyć swoje gry, zrobimy zwariowane zawody papierowych glizd oraz przeprowadzimy turniej „ Chińczyka”. Będzie na pewno zabawnie!!!

Tydzień VII - 10.08 - 14.08 2020
Majsterkujemy z Tatusiem Muminka.

No dzieciaki! Plan jest taki – GWOŹDZIE, MŁOTKI, CĄŻKI, PIŁY byście dobrze się bawiły! Trzeba wiedzieć CO i JAK by zbudować piękny świat. To się wie, że zasady BHP też poznacie, by zaimponować tacie! 
Bo, gdy coś w domu się popsuje, to Majster Klepka zreperuje!

Tydzień VIII – 17.08-21.08.2020
Podróże małe i duże z Włóczykijem za pan brat by zobaczyć piękny świat.

Wybierzemy się wirtualnie i oficjalnie realnie gdzieś daleko i też blisko. Czy to wszystko? Och, no nie! Będziemy odkrywcami, kartografami nowych lądów naszej wyobraźni i udamy się w pełną dźwięków muzyczną podróż. 

Tydzień IX - 24.08- 28.08 .2020
Ostatni tydzień Muminka, będzie pod hasłem: „ Wszyscy mamy cudne minki gdy szczaw zjemy bez malinki”
.
Jak Muminek będziemy eksplorować okoliczne zakamarki oraz obserwować zachwycającą faunę i florę. Wypchamy sobie kieszenie znalezionymi kamykami by zamienić je w fantastyczne stworzenia. Tworząc własną kolekcję, nie zostaniemy po tym tygodniu biologiem ze specjalnością entomologa. Jednak na 100 % dowiemy się co to jest zadrzechnia fioletowa i jaki może mieć z nią związek zadrzewnia bezogonkowa oraz jak posadzić las w słoiku. 

Teatr 55 - Spektakl Pożądanie w cieniu pokrywki
„Pożądanie w cieniu pokrywki” autorstwa Jacka Getnera, to sztuka o świecie iluzji, któremu wciąż ulegamy. Odpowiednio opakowany, bezczelnie sprzedaje nam nasze własne marzenia. Dajemy się nabiera, ponieważ, bez względu na wszystko, wciąż pragniemy wierzy, że nieosiągalne jednak jest możliwe do zdobycia.
Jarmark Bożonarodzeniowy
Zapraszamy serdecznie na organizowany przez Jeleniogórskie Centrum Kultury JARMARK BOŻONARODZENIOWY! W tym roku zaprezentujemy całkowicie nową formułę tego wydarzenia, z terenu przy naszym budynku wychodzimy do Państwa jeszcze bliżej. Już 13 grudnia spotykamy się na PLACU RATUSZOWYM.