Premiera: SEN_kartoteka improwizacje / TEATR limitowana edycja | 17.04.2020

W związku z zaleceniem Prezesa Rady Ministrów RP związanym z epidemią koronawirusa informujemy przeniesieniu spektaklu na inny termin, tj. 17.04.2020 godz. 17.00.

Bilety zakupione przed zmianą terminu na wydarzenia zachowują ważność! Istnieje możliwość zwrotu biletu ze względu na zmianę terminu za okazaniem paragonu lub faktury. Na wydarzenia odwołane, zwroty biletów można dokonywać w kasie biletowej JCK ul. Bankowa 28/30 od wtorku do piątku w godzinach 13.00 - 18.00. 

UWAGA! W związku z minimalizacją zagrożenia kasa biletowa została zamknięta do dnia 25.03.2020 (włącznie).
Zwroty na wszystkie odwołane wydarzenia będą realizowane do końca czerwca 2020 roku.


Premiera: SEN_kartoteka improwizacje / TEATR limitowana edycja 
UWAGA NOWY TERMIN | 17.04.2020 godz. 17.00
Sala Widowiskowa JCK ul. Bankowa 28/30 


Inspiracja: Tadeusz Różewicz, Kartoteka 
Reżyseria: Łukasz Duda
Inspicjent: Anita Glasder 
Muzyka: Krzysztof Mikołajczak 
Dźwięk: Robert Kuryś, Piotr Warszewski 
Światło: Łukasz Izdebski, Łukasz Duda 
Opracowanie plastyczne: Magdalena Rzeszutek 

W śnie: Alicja Gargaś, Marzena Giemza, Bożena Tarłowska, Anna Chrostek,

Śnią: Marlena Gardeła, Natalia Karasiewicz, Danuta Chrostek, Anna Glasder, Katarzyna Konstantino, Barbara Staroń, Sara Jedlińska, Julia Konopka, Daria Zagozda, Julia Mikołajczak, Michał Marek, Piotr Gargaś, Łukasz Krupiński, Kacper Tarłowski, Krystian Giemza, Kamil Bogdan

„Według słów krytyków, Różewicz zaczął robić szkice do „Kartoteki” około 1957 roku, pod wpływem „Krzeseł” Ionesco. Pierwodruk i pierwsze wystawienie miały miejsce w tym samym, 1960 r. W toku swego literackiego „bytowania” sztuka ta doczekała się kilkunastu przekładów. Na powodzenie wpłynęła jej programowa antyteatralność. Brak tu jedności czasu i miejsca, akcja jest poszarpana, epizodyczna, podobnie jak sam bohater. Jego życie składa się z luźnych, oderwanych od siebie fragmentów, które trzeba odnaleźć i poukładać we właściwej kolejności” W Kartotece młodych poszukiwaczy teatru, obserwujemy zmagania absurdalnych postaci, dostrzegając dwuczasowy bieg akcji. Ich statyczność i chaos sceniczny przypomina poszukiwanie straconego czasu, w którym bohaterowie się zagubili. Kartoteka Teatru Limitowana Edycja to sceniczne fiszki, porozrzucane w przestrzeni i czasie, na które widz wpada lub którymi jest adorowany. Nowy spektakl Limitowanej Edycji to przede wszystkim doskonała zabawa i lekcja wyjątkowego spotkania z widzem. Spektakl powstał we współpracy Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Osób z Zespołem Downa w Jeleniej Górze i Jeleniogórskiego Centrum Kultury.

Bilety: 10 zł w przedsprzedaży do nabycia w kasie biletowej JCK przy ul. Bankowej 28/30 oraz na www.bilety.jck.pl. Kasa czynna od wtorku do piątku w godzinach 13.00 - 18.00 oraz na 2 godziny przed wydarzeniem.

 

Spektakl "Ósmy dzień tygodnia" / 19.12.2019
"Ósmy dzień tygodnia" to historia dwojga młodych ludzi, Agnieszki i Piotra, pary kochanków, która w obecnej Polsce rozpaczliwie poszukuje odrobiny prywatności. Ale w szarejrzeczywistości odnalezienie jakiejkolwiek nadziei na godne życie jest równie niemożliwe jak zdobycie dla siebie jakiegoś kąta. To spektakl o Polsce, o której się nie mówi. Nie ma miejsca na mydlenie oczu, widzimy tragizm i dramat ludzi tytułowego ósmego dnia tygodnia. Każdy z bohaterów czeka na własne wybawienie.
Festiwal Pestka 2020
Szanowni Państwo, już 30 marca opublikujemy pełny program festiwalu. Bilety dostępne będą od 1 kwietnia w kasie biletowej JCK.