Liga Rocka

Jeden z najważniejszych w Polsce konkursów, mających na celu promowanie młodych zespołów rockowych. Liga Rocka odbywa się od 1994 roku i za każdym razem zdobywa dużą popularność wśród młodych muzyków z całego kraju. Dzięki długiej tradycji imprezy, licznej publiczności, współpracy z najważniejszymi mediami branżowymi oraz renomowanymi producentami sprzętów muzycznych impreza każdego roku cieszy się dużym uznaniem w środowisku. W jej popularyzację włączyli się czołowi dziennikarze muzyczni Polskiego Radia m.in. Piotr Kaczkowski, Marek Wiernik, Roman Rogowiecki a także dziennikarze z Rozgłośni Regionalnych Polskiego Radia i stacji komercyjnych grających na  swojej antenie muzykę rockową.
Przez ponad 22 edycje na scenie Ligi Rocka wystąpiło ok. 450 zespołów z całej Polski.
Ponadto co roku każdy finał imprezy kończy się koncertem gwiazdy. Wśród nich były takie zespoły jak: Turbo, Lipali, TSA, Acid Drinkers, Bracia, Oddział Zamknięty oraz czołowe zespoły z Niemiec .
Koncerty eliminacyjne podczas których wyłaniani są finaliści konkursu odbywają się przez cały rok w sali koncertowej „Nova” w Jeleniogórskim Centrum Kultury.
Od wielu lat w połowie Maja Finał LIGI ROCKA odbywa się jako Open Air na terenie Błonia Jeleniogórskie  z udziałem kilkutysięcznej publiczności.
Podczas Finału profesjonalne Jury wybiera NAJLEPSZY ZESPÓŁ oraz nagradza najciekawszych muzyków w 5 kategoriach: Najciekawszy perkusista, Najciekawszy basista, Najciekawszy perkusista, Najciekawszy gitarzysta i Najciekawszy wokalista/wokalistka.

Informacje szczegółowe:
Kontakt: Andrzej Patlewicz, tel. 75 64 23 880
e-mail: redpat@interia.pl
https://www.facebook.com/Liga.Rocka/


Infomacje dla zespołów dotyczące zgłoszeń: 

1. Projekt Liga Rocka realizowany jest w następujący sposób :
a/ Koncerty konkursowe odbędą się w następujących terminach: 27 września, 22 listopada  2019 roku oraz 24 lutego i 17 kwietnia 2020 roku w Sali Novej JCK, ul. 1 Maja 60
b/ Koncert Finałowy planowany jest na 15 Maja 2020 .

WARUNKI UCZESTNICTWA
1. W konkursie biorą udział polskie zespoły rockowe
2. Niemieckie zespoły rockowe biorą udział w koncertach jedynie gościnnie ( poza konkursem)
3. Głównym kryterium oceny uczestników konkursu jest umiejętność przekazania własnego
stylu wykonawczego
4. Uczestnicy przygotowują w ramach prezentacji konkursowych własny program. Prezentacja
konkursowa nie może przekroczyć 25 minut

Regulamin to pobrania tutaj
Karta zgłoszeniowa do pobrania tutaj

Biennale Fotografii Górskiej
To największa impreza  fotograficzna o tematyce górskiej w Polsce, organizowana od ponad czterdziestu lat w Jeleniej Górze. W ramach Biennale odbywa się konkurs fotograficzny, adresowany  do wszystkich fotografujących góry, ich piękno i wszelkie przejawy ludzkiej aktywności na terenach górskich.
Skok w blok
Skok w blok to animacyjno-artystyczny projekt, realizowany każdego lata od 2008 roku, którego celem jest aktywizacja oraz przeciwdziałanie dysfunkcjom, zarówno społecznych, mentalnych, rozwojowych pośród najmłodszych oraz kulturowych i osobistych pośród rodziców i opiekunów.