Skok w blok

Skok w Blok 

Skok w blok to animacyjno-artystyczny projekt, realizowany każdego lata od 2008 roku, którego celem jest aktywizacja oraz przeciwdziałanie dysfunkcjom, zarówno społecznych, mentalnych, rozwojowych pośród najmłodszych oraz kulturowych i osobistych pośród rodziców i opiekunów. Poprzez działania artystyczne /teatr, cyrk, gry zabawy i działania animacyjne/ następuje rozwój wśród dzieci i ich opiekunów. Celem projektu jest także wzrost aktywności kulturalnej u dzieci blokowo-podwórkowych, do których kultura miewa utrudniony dostęp. Nazwa działania został zapoczątkowana przez pomysłodawcę i organizatora imprezy Łukasza Dudę. Działanie w pełni realizowane jest przy współpracy ze Stowarzyszeniem „Teatr Odnaleziony” 

Informacje szczegółowe:
Kontakt: Łukasz Duda, tel. 075 64 78 884
e-mail: teatr@teatrodnaleziony.pl
www.teatrodnaleziony.pl/skok-w-blok
 

Biennale Fotografii Górskiej
To największa impreza  fotograficzna o tematyce górskiej w Polsce, organizowana od ponad czterdziestu lat w Jeleniej Górze. W ramach Biennale odbywa się konkurs fotograficzny, adresowany  do wszystkich fotografujących góry, ich piękno i wszelkie przejawy ludzkiej aktywności na terenach górskich.
Liga Rocka
Jeden z najważniejszych w Polsce konkursów, mających na celu promowanie młodych zespołów rockowych. Liga Rocka odbywa się od 1994 roku i za każdym razem zdobywa dużą popularność wśród młodych muzyków z całego kraju. Dzięki długiej tradycji imprezy, licznej publiczności, współpracy z najważniejszymi mediami branżowymi oraz renomowanymi producentami sprzętów muzycznych impreza każdego roku cieszy się dużym uznaniem w środowisku.