Art & Glass Festiwal 

Art & Glass Festiwal to dwudniowe święto szkła, rzemiosła i sztuki które co roku na przełomie czerwca i lipca gromadzi na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze setki artystów i rzemieślników oraz tysiące odwiedzających imprezę gości. Festiwal ma charakter jarmarku, oferującego  wyroby artystyczne i rzemieślnicze, połączonego z   atrakcyjnymi działaniami edukacyjnymi i rozrywkowymi.  Dominują pokazy i warsztaty prezentujące obróbkę wyrobów szklanych i ceramicznych, plenerowe warsztaty artystyczne dla dzieci oraz niezwykle spektakularne prezentacje wytopu szkła i wykonywania metalowych odlewów. Wieczorami  Plac Ratuszowy zamienia się w salon sztuki z występami uznanych  gwiazd polskiej estrady i trwającymi do późnych godzin wieczornych prezentacjami teatralnym i tanecznymi. Wyjątkowy  koloryt jeleniogórskiego rynku w połączeniu z niezwykłą artystyczną atmosferą festiwalu sprawiają, że warto w te dwa czerwcowo-lipcowe wieczory zarezerwować sobie czas na wizytę w Jeleniej Górze. 


Zainteresowanych współpracą w charakterze wystawców lub uczestnictwem w imprezie zapraszamy na profil fb www.facebook.com/artglassfestival gdzie wszelkie informacje aktualizowane są na bieżąco.

 

Koordynator festiwalu:  Mirosław Kulla  Tel: +48 505 028 927

Międzynarodowy Festiwal Teatrów i Kultury Awangardowej PESTKA 
Organizowane rokrocznie kilkudniowe święto sztuki awangardowej aspirujące do prezentacji w Jeleniej Górze najciekawszych zjawisk z nurtu kultury awangardowej i niezależnej. Spektakle, koncerty, wystawy, warsztaty i panele dyskusyjne przyciągają tłumy młodych i starszych miłośników sztuki tworząc niepowtarzalną atmosferę, w którą najlepiej wtopić się osobiście, przyjeżdżając do Jeleniej Góry w czasie festiwalu.
Krokus Jazz Festival
Krokus Jazz Festival  to międzynarodowy festiwal jazzowy organizowany corocznie w drugiej połowie października. Pomysłodawcą i wieloletnim współorganizatorem Festiwalu był Tadeusz „Erroll” Kosiński, pianista, propagator jazzu na Śląsku