Art & Glass Festiwal 

Art & Glass Festiwal to dwudniowe święto szkła, rzemiosła i sztuki, które co roku gromadzi na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze setki artystów i rzemieślników oraz tysiące odwiedzających imprezę gości. Festiwal ma charakter jarmarku, oferującego wyroby artystyczne i rzemieślnicze, połączonego z atrakcyjnymi działaniami edukacyjnymi i rozrywkowymi. Dominują pokazy i warsztaty prezentujące obróbkę wyrobów szklanych i ceramicznych, plenerowe warsztaty artystyczne dla dzieci oraz niezwykle spektakularne prezentacje wytopu szkła i wykonywania metalowych odlewów. Wieczorami Plac Ratuszowy zamienia się w salon sztuki z występami uznanych gwiazd polskiej estrady i trwającymi do późnych godzin wieczornych prezentacjami teatralnym i tanecznymi. Wyjątkowy koloryt jeleniogórskiego rynku w połączeniu z niezwykłą artystyczną atmosferą festiwalu sprawiają, że warto w te dwa wrześniowe wieczory zarezerwować sobie czas na wizytę w Jeleniej Górze. 

Zainteresowanych współpracą w charakterze wystawców lub uczestnictwem w imprezie zapraszamy na profil fb www.facebook.com/artglassfestival gdzie wszelkie informacje aktualizowane są na bieżąco.

Koordynator festiwalu:  Mirosław Kulla  Tel: +48 505 028 927
 

Krokus Jazz Festival
Krokus Jazz Festival  to międzynarodowy festiwal jazzowy organizowany corocznie w drugiej połowie października. Pomysłodawcą i wieloletnim współorganizatorem Festiwalu był Tadeusz „Erroll” Kosiński, pianista, propagator jazzu na Śląsku
Międzynarodowy Festiwal Teatrów i Kultury Awangardowej PESTKA 
Organizowane rokrocznie kilkudniowe święto sztuki awangardowej aspirujące do prezentacji w Jeleniej Górze najciekawszych zjawisk z nurtu kultury awangardowej i niezależnej. Spektakle, koncerty, wystawy, warsztaty i panele dyskusyjne przyciągają tłumy młodych i starszych miłośników sztuki tworząc niepowtarzalną atmosferę, w którą najlepiej wtopić się osobiście, przyjeżdżając do Jeleniej Góry w czasie festiwalu.