Pracownia Plastyczna Dotyk Piękna

czwartki: godz. 16:00 - 18:00

Początek zajęć: 1 października 2020, godzina 16:00

Uczestnicy: młodzież szkół gimnazjalnych, obecnych licelanych (14 - 18 lat)

Instruktor: Ewelina Wojtowicz - ukończyła Uniwersytet Sztuk Pięknych w Ulster w Wielkiej Brytanii – kierunek Sztuki Piękne Pięknych Użytkowe. Pracowała twórczo, realizując swoje autorskie pomysły w Polsce, Irlandii, Wielkiej Brytanii, Skandynawii, Austrii i w Stanach Zjednoczonych. Interesuje ją zarówno praca z dziećmi jak i dorosłymi. Autorka wielu artystycznych projektów, niejednokrotnie nagradzana za swoje projekty.

Program:
Program zajęć oparty jest na zadaniach rozwijających umiejętności warsztatowe jak i percepcję w sztukach plastycznych takich jak ; rysunek , grafika warsztatowa, , malarstwo oraz techniki mieszane. Uczestnicy ucząc się warsztatu powinni równocześnie budować swoją świadomość. Do głównych zagadnień tematycznych w poszczególnych technikach dodatkowo będą wprowadzone ćwiczenia przybliżające pojęcia sztuki w przestrzeni publicznej oraz alternatywnych dróg dotarcia do odbiorcy. Dzięki temu każdy uczestnik będzie mógł odkryć swojej praktyce zarówno piękno , jego znaczenie, jak i to w jaki sposób działa ono w lokalnej społeczności oraz jaka rola może stać przed młodym artystą dzisiaj.

Odpłatność: 220 zł za semestr
W pracowni są jeszcze wolne miejsca

Sala 102, ul. 1 Maja 60

Pracownia teatralna STA-ART workshop
Warsztat teatralny STA-ART. Prowadzony jest w JCK od 2007 roku. Nadrzędnym celem zajęć jest wychowanie i kształcenie poprzez teatr. Zgłębiając tajniki warsztatu teatralnego, konstrukcji scenariusza i metaforyki znaków teatralnych, młodzież uczy się analizy i rozumienia różnych systemów semiotycznych. Ponadto uczestnicy pozbywają się nieśmiałości, uczą się wystąpień publicznych, stymulują własną kreatywność.
Teatr Odnaleziony
„W dusznym i często klaustrofobicznym klimacie teatralnym Jeleniej Góry, Teatr Odnaleziony jest powiewem świeżego powietrza. Stanowi miejsce otwarte dla młodych ludzi, ale nie tylko. Nie jest hermetyczny, ale też nie proponuje banalnych fabuł, które mają wyłącznie ściągnąć jak najwięcej ludzi. Teatr Odnaleziony jest niepowtarzalnym projektem, który na pewno nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.”