Pracownia Plastyczna Dotyk Piękna

czwartki: godz. 16:00 - 18:00

Początek zajęć: 1 października 2020, godzina 16:00

Uczestnicy: młodzież szkół gimnazjalnych, obecnych licelanych (14 - 18 lat)

Instruktor: Ewelina Wojtowicz - ukończyła Uniwersytet Sztuk Pięknych w Ulster w Wielkiej Brytanii – kierunek Sztuki Piękne Pięknych Użytkowe. Pracowała twórczo, realizując swoje autorskie pomysły w Polsce, Irlandii, Wielkiej Brytanii, Skandynawii, Austrii i w Stanach Zjednoczonych. Interesuje ją zarówno praca z dziećmi jak i dorosłymi. Autorka wielu artystycznych projektów, niejednokrotnie nagradzana za swoje projekty.

Program:
Program zajęć oparty jest na zadaniach rozwijających umiejętności warsztatowe jak i percepcję w sztukach plastycznych takich jak ; rysunek , grafika warsztatowa, , malarstwo oraz techniki mieszane. Uczestnicy ucząc się warsztatu powinni równocześnie budować swoją świadomość. Do głównych zagadnień tematycznych w poszczególnych technikach dodatkowo będą wprowadzone ćwiczenia przybliżające pojęcia sztuki w przestrzeni publicznej oraz alternatywnych dróg dotarcia do odbiorcy. Dzięki temu każdy uczestnik będzie mógł odkryć swojej praktyce zarówno piękno , jego znaczenie, jak i to w jaki sposób działa ono w lokalnej społeczności oraz jaka rola może stać przed młodym artystą dzisiaj.

Odpłatność: 220 zł za semestr
W pracowni są jeszcze wolne miejsca

Sala 102, ul. 1 Maja 60

Komputer Dorosłego Człowieka
Komputer jako przyjazne urządzenie codziennego użytku. W programie m.in.:obsługa komputera, formatowanie tekstów, poczta elektroniczna, komunikatory (obsługa portalów społecznościowych, Skype), płacenie rachunków przez internet, zamawianie biletów, kopiowanie danych z płyty CD, pamięci przenośnej USB  itd.
Nauka języka angielskiego dla przedszkolaków
Zajęcia opierają się na  połączenie istotnych elementów ułatwiających przyswajanie języka obcego. Jest to bezstresowe osłuchiwanie się z językiem angielski poprzez zabawy z rytmem,  piosenkami i ruchem.  Opowieści ruchowe, elementy rytmiki oraz ćwiczenia ogólno usprawniające  rozwijają  wyobraźnię i pamięć dzieci, a także wzmacniają ciało i poprawiają jego koordynację, prawidłowe napięcie oraz gibkość.