Tańce swingowe - Lindy Hop

Tańce swingowe - Lindy Hop
Szkoła tańca Swing Mus - tańce swingowe - Lindy Hop
Start: zajęcia organizacyjne 5 stycznia 2023 r. godz. 19:00


Czym jest Lindy Hop?
Lindy Hop należy do rodziny tańców swingowych. Królował w latach 30. i 40. w Stanach Zjednoczonych i rozwijały się razem z muzyką jazzową tamtego okresu. Historycznie wywodzi się z afroamerykańskiej społeczności, związany jest z big bandami i przepięknymi salami balowymi, ze szczególnym uwzględnieniem Savoy Ballroom w nowojorskiej dzielnicy Harlem. To właśnie muzykę z tego okresu usłyszycie na zajęciach i potańcówkach. Lindy Hop to dziadek późniejszych stylów tanecznych, takich jak rock’n’roll, boogie woogie, west coast swing, jive itp. Tańce swingowe są tańcami wernakularnymi, czyli takimi, które powstały oddolnie, na parkiecie, a tancerze uczyli się od siebie nawzajem. Nie posiadają sztywno ustalonych zasad, pozwalają na improwizację i zabawę. Na zajęciach trenujemy podstawowe figury i wygodny sposób poruszania się. Z tego powodu nawet najbardziej oporny i najsztywniejszy partner daje się przekonać do tańczenia Lindy Hop! Lindy Hop to radość, zabawa, improwizacja i zgrana społeczność. To pasja na lata, która wciąga bez ostrzeżenia :).

Prowadzący
Zajęcia prowadzą Zuza i Michał Mikulscy ze szkoły tańców swingowych Swing Mus. Piszą o sobie tak:
“Swoją przygodę z tańcami swingowymi rozpoczęliśmy w 2015 roku w warszawskiej szkole Swingout.pl. Po powrocie w rodzinne strony tęskniliśmy za tańcem i w 2020 r. postanowiliśmy sami stworzyć społeczność swingową w naszym mieście. I tak od ponad roku tworzymy Swing Mus i dzielimy się w Jeleniej Górze naszą pasją do tańców swingowych. Krok po kroku chcemy promować swing jako sposób na spędzenie wspólnie czasu, poznanie nowych ludzi i osobisty rozwój.”


Co trzeba wiedzieć?
➔ kiedy - czwartki, godz. 19:00 - 20:30
➔ gdzie - Sala Kameralna, ul. 1 Maja 60
➔ cena za miesiąc - 120 zł/os (przy 4 spotkaniach w miesiącu, cena zależna od ilości zajęć)
➔ prosimy zabrać ze sobą wygodne buty (najlepiej płaskie lub na niskim obcasie), wodę oraz wygodne ubranie.


Ważne:
Na zajęciach tańczymy w parach, więc pierwszeństwo przy zapisach mają pary. Obie osoby z pary muszą zarejestrować się przez system! 

Osoby bez pary prosimy o rejestrację, ale miejsce w grupie gwarantujemy dopiero gdy znajdziemy partnera/partnerkę (wg kolejności zgłoszeń). Do pary można wziąć brata, siostrę, kolegę, tatę lub przyjaciółkę :). W przypadku zapisu dwóch Pań razem jedna NA STAŁE musi pełnić rolę lidera (czyli prowadzić)."W razie pytań zapraszamy do kontaktu:

lindyhop@swingmus.pl
794-019-456 - Zuza Mikulska

„GŁOSEM” szkoła muzyki rozrywkowej
Nauka śpiewu i gry na instrumentach. Konsultacje z zakresu emisji głosu. Zajęcia prowadzone są na zasadach indywidualnych lekcji. W zależności od oczekiwań i umiejętności uczestników praca odbywa się na różnych poziomach dla początkujących i zaawansowanych. Możliwość konsultacji jednorazowych oraz system przygotowania na uczelnie artystyczne (również teatralne, kształcenie głosu).
Pracownia Twórczego Dotyku
Założeniem pracowni jest edukacja twórcza poprzez zabawę. Podczas zajęć będziemy wykorzystywać techniki plastyczne, teatralne, ruchowe - stymulujące naturalny rozwój dziecka, kształtujące jego wyobraźnię. Wykorzystanie takich metod jak: relaksacja, drama, naturalny rytm, arteterapia, muzykoterapia, kinezjologia, metoda Dennisona - pozwala na rozwój sensomotoryczny uczestnika oraz kształtuje jego twórczą osobowość.