Pracownia Twórczego Dotyku

Grupa młodsza - dzieci w wieku 5 - 7 lat
środy, godz. 16:00 - 17:15

Początek zajęć: 07 września 2022

Prowadzący:
Jolanta Kurowska - adeptka teatralna, himalaistka, refleksolożka, terapeutka. Ukończyła wiele kursówi warsztatów z zakresu terapii naturalnych (m. in. terapia NauroTaktylna dr S. Masgutowej, Mandali i Arteterapii metodą Korart. Jest studentką metody One Brain (Centrum Rozwoju Holistycznego).

Program:

Pracownia ze wskazaniem na arteterapię, która wspiera proces integracji sensorycznej, czyli stymuluje zmysly. Usprawnia nadwrażliwość dotykową. Wspomaga rozwój mowy, koncentracji, rozładowuje negatywne emocje. Poprawia koordynację wzrokowo-ruchową i koordynację naprzemienną. Pracuję min.z dzieckiem nad usprawnianiem ręki, najwięcej receptorów dotykowych znajduje się na opuszkach palców, w skórze warg i na czubku jezyka, dlatego musimy dostarczać różnorodnych bodźców by stymulować mowę (Terapia ręki), lepiąc, dotykając, masując, przygotowując dziecko do łagodnego wejścia w świat szkoły.

Odpłatność: 70 zł / miesiąc 

Sala 108, 1 Maja 60

„GŁOSEM” szkoła muzyki rozrywkowej
Nauka śpiewu i gry na instrumentach. Konsultacje z zakresu emisji głosu. Zajęcia prowadzone są na zasadach indywidualnych lekcji. W zależności od oczekiwań i umiejętności uczestników praca odbywa się na różnych poziomach dla początkujących i zaawansowanych. Możliwość konsultacji jednorazowych oraz system przygotowania na uczelnie artystyczne (również teatralne, kształcenie głosu).
Pracownia Sztuk Plastycznych Małego Człowieka
Zadaniem pracowni jest poznanie różnorodnych technik plastycznych i sposobów posługiwania się nimi. Tradycyjne i niekonwencjonalne materiały plastyczne rozwijają świadomość plastyczną, a zadania ocierające się o arteterapię pozwalają lepiej poznać dziecko i jego świat.