Charleston Broadway Jazz

CHARLESTON  BROADWAY JAZZ

Rozpoczęcie zajęć:

29 wrzesień  2023, godz. 20:30 - 22:00

30 wrzesień 2023, godz. 10:30 - 12:00Kurs inspirowany stylistyką retro, musicalem, wodewilem, zawierający również współczesne formy tańca. Czerpie garściami ze swingu, charlestona, tanga.
Warsztaty dla Pań, które chcą odkryć zupełnie nowy wymiar kobiecości. 
Jest to idealna propozycja dla Pań, które chcą spełnić swoje marzenia o tańcu i scenie, a trening traktują z lekkim przymrużeniem oka. Dla Pań, które chcą się poruszać z lekkością i gracją.
Kroki w Scenie Tańca nie muszą być wykonywane perfekcyjnie, mogą być przerysowane, charakterystyczne dla danej tancerki. 
Na zajęciach wykorzystujemy rekwizyty prawdziwej damy - nakrycia głowy, długie rękawiczki, łańcuchy pereł, niekoniecznie tych prawdziwych....
Słowem kluczem naszych warsztatów będzie METAMORFOZA: raz będziemy grzecznymi dziewczynkami, aby za chwilę zmienić się w Femme fatale.

Zajęcia prowadzi Magdalena Sajko, doświadczony instruktor i choreograf tańca flamenco i klasyki hiszpańskiej, mający praktykę w prowadzeniu zajęć z dziećmi  dorosłymi.

Swoje umiejętności zdobywała i wciąż doskonali, uczestnicząc w zajęciach i warsztatach prowadzonych przez wybitnych tancerzy flamenco z Hiszpanii i Niemiec: Belen Maya (solistka w scenie tańca bulerias z filmy Carlosa Saury „Flamenco”), Natalia Ferrandiz, Irene Alvarez, Ana Maria Amahi, Miguelete, Marta Robles i inni.

Ma na swoim koncie liczne występy solowe i zespołowe na terenie Dolnego Śląska, między innymi: Filharmonia Wrocławska, Sala Koncertowa Telewizji Wrocław – Festiwal „Sztuka łączy pokolenia – inspiracje flamenco”, Bolesławiecki Festiwal „Od Hiszpanii po Orient”, Teatr im. Cypriana Norwida w Jeleniej Górze, Zdrojowy Teatr Animacji w Cieplicach, Plac Ratuszowy Jelenia Góra Festiwal „Art & Glass”.

Koszt zajęć 100 PLN za miesiąc
Instruktor Magdalena Sajko 
Zajęcia JCK ul Bankowa 28/29 

Pracownia teatralna STA-ART workshop
Warsztat teatralny STA-ART. Prowadzony jest w JCK od 2007 roku. Nadrzędnym celem zajęć jest wychowanie i kształcenie poprzez teatr. Zgłębiając tajniki warsztatu teatralnego, konstrukcji scenariusza i metaforyki znaków teatralnych, młodzież uczy się analizy i rozumienia różnych systemów semiotycznych. Ponadto uczestnicy pozbywają się nieśmiałości, uczą się wystąpień publicznych, stymulują własną kreatywność.
Pracownia Edukacji Twórczej
Założeniem pracowni jest edukacja twórcza poprzez zabawę. Wykorzystując techniki plastyczne i teatralne wprowadzamy młodego człowieka w świat kreatywnych działań i wyrażania swoich emocji.