M-A czyli Mali Architekci

Kreatywne zajęcia dla dzieci od 10 lat
Tworzenie makiet i modeli architektonicznych
środa, godz. 16:30 do 18:00

Początek zajęć: 7 października 2020, godzina 16:30

Organizatorami projektu są Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział w Jeleniej Górze oraz Pracownia Projektowa SK-Architekci. Pani Architekt – Karolina Szkapiak, autorka przedsięwzięcia, zawiaduje całością akcji, wymyślając coraz to bardziej interesujące zadania. Projekt z ogromnym sukcesem działa od kilku lat w Jeleniej Górze, w JCK od lat pięciu.

Program:
Rozwijanie wyobraźni, zwiększenie możliwości manualnych u dzieci poprzez rozwiązywanie zadań, rysowanie, badanie faktur i kształtów. Samodzielna praca dziecka, podejmowanie decyzji i szukanie sposobów jak piękniej może wyglądać świat. Kształtowanie świadomości architektonicznej, umiejętności patrzenia na otaczający świat, możliwości jego zmieniania. Zajęcia dla konstruktorów, ciekawskich, poszukujących, nie tylko dla chłopaków.

Odpłatność: 25 zł za spotkanie –płatne w systemie miesięcznym
Ilość miejsc ograniczona

Sala Nova JCK, ul. 1 Maja 60

Pracownia teatralna STA-ART workshop
Warsztat teatralny STA-ART. Prowadzony jest w JCK od 2007 roku. Nadrzędnym celem zajęć jest wychowanie i kształcenie poprzez teatr. Zgłębiając tajniki warsztatu teatralnego, konstrukcji scenariusza i metaforyki znaków teatralnych, młodzież uczy się analizy i rozumienia różnych systemów semiotycznych. Ponadto uczestnicy pozbywają się nieśmiałości, uczą się wystąpień publicznych, stymulują własną kreatywność.
Komputer Dorosłego Człowieka
Komputer jako przyjazne urządzenie codziennego użytku. W programie m.in.:obsługa komputera, formatowanie tekstów, poczta elektroniczna, komunikatory (obsługa portalów społecznościowych, Skype), płacenie rachunków przez internet, zamawianie biletów, kopiowanie danych z płyty CD, pamięci przenośnej USB  itd.