Premiera spektaklu “Malala. Dziewczyna z kulą w głowie”
  • Szanowni Państwo, bardzo prosimy zapoznać się z umieszczonymi poniżej "Procedurami uczestnictwa w imprezie w warunkach zagrożenia epidemiologicznego COVID-19." Na miejscu, przy wejściu na teren imprezy zobowiązani są Państwo do wypełnienia oświadczenia na temat stanu zdrowia oraz podania danych kontaktowych (imię nazwisko oraz numer telefonu). W celu przyśpieszenie procesu wpuszczania na seans, oświadczenie mogą Państwo pobrać tutaj i wypełnić w domu. Wyrażają Państwo również zgodę na pomiar temperatury.
  • W związku z obowiązującym stanem epidemii i narzuconymi z tego powodu wymaganiami sanitarno-epidemiologicznymi informujemy, że do sprzedaży przeznaczona zostanie połowa miejsc na sali. 
  • Przypominamy również o bezwzględnym obowiązku zasłaniania nosa i ust podczas spektaklu. 

Procedury uczestnictwa w imprezie w warunkach zagrożenia epidemiologicznego COVID-19 dostępne są tutaj.
Oświadczenia na temat stanu zdrowia dostępne jest tutaj.


 

Teatr Odnaleziony zaprasza na premierę spektaklu “Malala. Dziewczyna z kulą w głowie”

Elżbieta Chowaniec - Malala. Dziewczyna z kulą w głowie.
Reżyseria i scenografia: Łukasz Duda
Występują: Oni - Klaudia Kręcisz, Jakub Mieszala
Kompozycje i aranżacje: Piotr Warszewski
Muzyka: Piotr Warszewski - gitary, Leszek Zakrzewski - klawisz, Mirosław Królak - bas, Piotr Jabłoński/Konrad Sobieszczuk - perkusja
Lalki: Klaudia Kręcisz
Opracowanie plastyczne: Magdalena Rzeszutek
Dźwięk: Robert Kuryś
Światło: Łukasz Izdebski, Lukasz Duda
Opiekun artystyczny: Arkadiusz Klucznik
Produkcja: Jeleniogórskie Centrum Kultury, Teatr Odnaleziony
Premiera - 12.09.2020
Sezon - Razem! Dokąd?
www.jck.pl / www.teatrodnaleziony.pl

Świat usłyszał o Malali, kiedy w jej życiu wydarzyła się tragedia. 9 października 2012 roku 15-letnia Malala została postrzelona i walczyła o życie. Malala Yousafzai, odważna dziewczyna z doliny Swat w Pakistanie, mówi głośno o potrzebie wolności i niezależności bez względu na płeć. Malala dołączyła do zaszczytnego grona ludzi walczących o prawa innych na świecie i jest dowodem na to, że nawet tak młoda osoba może zmieniać świat. A co my jesteśmy w stanie zrobić i co jesteśmy w stanie poświecić w imię sprawy i obrony własnych wartości?

Spektakl zrealizowany w ramach przedmiotu "Małe formy teatralne" pod opieką pedagogiczną dr Arkadiusza Klucznika jako dyplom indywidualny Klaudii Kręcisz, studentki IV roku Wydziału Lalkarskiego Akademii Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie filia we Wrocławiu


Premiera
12.09.2020 godz. 18.00 Sala Widowiskowa JCK ul. Bankowa 28/30
Spektakl
13.09.2020 godz. 18.00 Sala Widowiskowa JCK ul. Bankowa 28/30

Bilety: 45 zł / *25 zł (ulgowe) w przedsprzedaży do nabycia w kasie biletowej JCK przy ul. Bankowej 28/30 oraz na www.bilety.jck.pl. Kasa czynna od wtorku (02.09.2020) do piątku w godzinach 13.00 - 18.00 oraz na 2 godziny przed wydarzeniem.

*Bilety ulgowe dostępne tylko w kasie biletowej

 

Liga Rocka / 14.02.2020
Kolejny koncert eliminacyjny Ligi Rocka zapowiada się interesująco. Pojawią się zupełnie nowe młode zespoły grające muzykę rockową w wielu stylistycznych odmianach. Liga Rocka wg niezależnych rankingów jest uznana za jeden z najbardziej interesujących przeglądów młodych zespołów na Dolnym Śląsku i jednym z najciekawszych w Polsce.
Wystawy XXI Biennale Fotografii Górskiej
Otwarcie wystawy konkursowej i wręczenie nagród laureatom odbędzie się 18 września 2020 r. w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze.