XXI Biennale Fotografii Górskiej

Biennale Fotografii Górskiej 

To największa impreza  fotograficzna o tematyce górskiej w Polsce, organizowana od ponad czterdziestu lat w Jeleniej Górze.
W ramach Biennale odbywa się konkurs fotograficzny, adresowany  do wszystkich fotografujących góry, ich piękno i wszelkie przejawy ludzkiej aktywności na terenach górskich. Od uczestników konkursu Organizatorzy oczekują  fotografii wykonanych we wszystkich górach świata. Konkurs skierowany jest zarówno do artystów fotografików, jak i do amatorów fotografii i ma charakter międzynarodowy.
Biennale Fotografii Górskiej – to nie tylko konkurs  ale jednocześnie szereg imprez towarzyszących  tj. plenery, wydawnictwa, wystawy towarzyszące, warsztaty i sympozjum, które odbywa się przy każdej edycji.
Po każdej edycji Biennale nagrodzone prace trafiają do kolekcji Jeleniogórskiego Centrum Kultury, która staje się dzięki temu istotnym zbiorem współczesnej fotografii krajobrazowej w Polsce.
Przez wiele lat przy organizacji Biennale pracowali Ewa Andrzejewska i Wojciech Zawadzki a obecnie Tomasz Mielech.


Biennale Fotografii Górskiej 2020

XXI Biennale Fotografii Górskiej.
Najstarsza impreza o tej tematyce w Polsce, organizowana przez Jeleniogórskie Centrum Kultury Termin nadsyłania prac: do 15 lipca 2020 r.
Konkurs fotograficzny o tematyce górskiej organizowany w Jeleniej Górze jest konkursem mającym najdłuższą w Polsce, bo ponad czterdziestoletnią, tradycję. Adresowany jest do wszystkich fotografujących góry, ich piękno i wszelkie przejawy ludzkiej aktywności na terenach górskich. Od uczestników konkursu oczekujemy fotografii wykonanych we wszystkich górach świata.
Konkurs skierowany jest zarówno do artystów fotografików, jak i do amatorów fotografii. W regulaminie nie ma żadnych ograniczeń wiekowych. Regulamin i karta zgłoszenia są dostępne do pobrania na stronie: http://biennalefotografiigorskiej.blogspot.com/, tam też obejrzeć można fotografie nagradzane na poprzednich edycjach.

Oprócz wystawy konkursowej 18 września w Muzeum Karkonoskim zostanie zaprezentowana wystawa fotografii Mieczysława Karłowicza, wybitnego polskiego kompozytora i fotografika z przełomu XIX i XX w. Jego twórczość fotograficzna była związana z Tatrami, narciarstwem oraz aktywnością publicystyczną. Zdjęcia zaprezentowane na wystawie pochodzą ze zbiorów Centralnej Biblioteki Górskiej w Krakowie. W ramach Biennale planowana jest także wystawa fotografii laureatów Biennale z poprzednich edycji w Pałacu w Bukowcu oraz wystawa fotografii Tomasza Olszewskiego i Krzysztofa Strzody w Jeleniogórskim Centrum Kultury.

Komisarz Biennale: Tomasz Mielech, ZPAF

XXI Biennale Fotografii Górskiej odbywa się w ramach projektu „Fotografia w górach”

Projekt „Fotografia w górach“ jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu
Interreg V-A Republika Czeska – Polska 2014–2020 oraz ze środków budżetu państwa za pośrednictwem euroregionu Nysa

Regulamin do pobrania: tutaj
Karta zgłoszeniowa do pobrania: tutaj

Powiew Młodego Jazzu - zgłoszenia | 23 - 25.10.2020
Szanowni Państwo,na stronie www.krokusjazzfestiwal.pl w zakładce "Krokus Jazz Festiwal 2020" można pobrać już regulamin i kartę zgłoszeniową konkursu „Powiew Młodego Jazzu”, który w tym roku odbędzie się w dniach 23-25.10.2020 r. w Jeleniej Górze.
Kabaret Jurki / 29.11.19
Żyjemy w biegu, na huśtawce, na krawędzi, na kredyt, wszystko odkładamy na ostatnią chwilę, albo kręcimy się w kółko jak bąki na pleckach i nie możemy ruszyć z miejsca. A życie nie będzie na nas czekać, a marzenia same się nie spełnią. Nie czekajmy do ostatniej chwili, metronom nie śpi … tik tak tik tak tik tak….