TADEUSZ BIŁOZOR „Symbol wiary
2015-04-18

TADEUSZ BIŁOZOR „Symbol wiary" - fotografia
18 kwietnia 2015, godz. 17:00
Galeria pod Brązowym Jeleniem, ul. 1 Maja 60


Fotografia jest znakomitym medium, które pozwala tworzyć zarówno dokument, jak też artystyczne wizje. Od kiedy wynaleziono fotografię znalazła ona szerokie zastosowanie do zapisywania otaczającego nas świata.
Wśród wielu tematów, tematy sakralne znajdują również zainteresowanie artystów związanymi z fotografią, a jednym z nich jest Autor niniejszej, specyficznej wystawy.
„Sanktuarium w Dąbrowicy”, „Licheń i nie tylko”, „Trzy sanktuaria” to tytuły wystaw o tematyce sakralnej, które Tadeusz Biłozor już prezentował publiczności.
Dzisiaj przyjrzymy się nowemu cyklowi fotografii, bodajże do tej pory nie podejmowanego przez innych. Rzecz z pozoru powszechnie znana przez wiernych uczestniczących w obrzędach kościelnych i może przez to uchodząca uwadze.
Jednak nie oku i zmysłowi artysty, który zobaczył w tym niewielkim przedmiocie wielki urok i jego fotogeniczność. Tym samym zwróci na nie czyli stuły uwagę oglądających je. Może dzięki tej wystawie będą one z większą uwagą obserwowane, gdyż ich kolory i różne wzory na nich dają asumpt do rozwikłania ich tajemnicy.
Teraz, kiedy tak niedawno Kościół Katolicki obchodził wcielenie do grona błogosławionych m.in. naszego rodaka. Ojca Świętego Jana Pawła II, wystawa ta choć nie dotyczy bezpośrednio Jego Osoby, wpisuje się
w cykl imprez z tej właśnie okazji.
Tytuł „Symbol wiary” - choć wieloznaczny nawiązuje do wartości, jakie propagował Jan Paweł II.
Jan Foremny

Tadeusz Biłozor - członek Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego (od 1978), gdzie pełnił liczne funkcje i obecnie jest prezesem JTF-u. Za swoją twórczość uhonorowany licznymi nagrodami i wyróżnieniami, zarówno w mieście rodzinnym jak i w Polsce. W roku 2003 Kapituła Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców przyznała mu status artysty fotografa.
Autor wystaw indywidualnych i zbiorowych. Do najważniejszych należą „Enduro 95”, „Sanktuarium w Dąbrowicy”, „Elektrownie”, „Licheń i nie tylko”, „Fotografia”, „Karkonosze”, „Facsynujące detale”.

Tadeusz Biłozor - t_bilozor@tlen.pl
jck
jck

Strona główna Firma Polityka Prywatności RODO Kontakt z nami

Design i wykonanie: Imagine Digital Arts - projektowanie stron - 2009