Letnie Warsztaty Artystyczne dla Dzieci
2019-05-06

Letnie Warsztaty Artystyczne dla Dzieci organizowane przez Jeleniogórskie Centrum Kultury odbędą się w terminie od 24 czerwca do 23 sierpnia 2019 (łącznie 9 tygodni) w godzinach od 8:00 do 16:00. Warsztaty planowane są dla 32-osobowej grupy dzieci w wieku 6 – 10 lat.

Zapisy rozpoczynamy w dniu 6 maja (tj. poniedziałek) o godz. 9.00 w sekretariacie JCK przy ul. 1 Maja 60 (sekretariat czynny jest w godzinach 8.00 – 19.00). Decyduje kolejność zapisów, gwarancją uczestnictwa dziecka w warsztatach jest dokonanie wpłaty. Wpłata powinna być uiszczona przy zapisie – w całości za wszystkie tygodnie, na które zostanie zapisane dziecko. Nie uwzględniamy zapisów bez wpłat.

Cena za jeden tydzień wynosi 150,00 PLN, natomiast dla dzieci legitymujących się Jeleniogórską Kartą Dużej Rodziny – 80,00 PLN. Dziecko można zapisać na dowolną liczbę warsztatów.

Bazując na dotychczasowym doświadczeniu każdy tydzień poświęcony jest innemu tematowi – związanemu ze sztuką, ekologią, turystyką, historią. W zależności od potrzeb można zapisać dziecko na dowolny tydzień. Organizatorzy dołożą wszelkich starań aby program był dla dzieci atrakcyjny, a zajęcia merytoryczne przeprowadzone przez fachowców i specjalistów były na wysokim poziomie. Czas wakacji to również czas wypoczynku, bezpiecznej zabawy, radości.

W miesiącu lipcu tradycyjnie już oferujemy naszym dzieciom filmy w ramach Dziecięcego Klubu Dyskusyjnego. Filmy te będą też mogły zobaczyć dzieci z miasta (cena 5,00 zł)
W każdy CZWARTEK organizujemy wycieczkę autokarową, podczas której dzieci będą uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych


Tydzień pierwszy
24 – 28 czerwca 2019
Eksplozja kolorów

Tydzień drugi
1 – 5 lipca 2019
Wojna owoców z warzywami

Tydzień trzeci
8 – 12 lipca 2019
Nasi koledzy, nasze koleżanki – warsztat o tolerancji i zrozumieniu inności

Tydzień czwarty
15 – 19 lipca 2019
Historia ceramicznej miseczki

Tydzień piąty
22 – 26 lipca 2019
Wio, koniku

Tydzień szósty
29 lipca - 2 sierpnia 2019
Skarby Ziemi – skały Karkonoszy

Tydzień siódmy
5 – 9 sierpnia 2019
Zamki w Dolinie Bobru

Tydzień ósmy
12 – 16 sierpnia 2019
Od ziarenka do bochenka

Tydzień dziewiąty
19 – 23 sierpnia 2019
Ćwicz z nami - ruszaj się, trzymaj krzepę, nie daj się


Opis warsztatów:

Tydzień pierwszy (24 – 28 czerwca 2019) - Eksplozja kolorów
To warsztat poprowadzony przez artystę plastyka Edytę Kullę. Zwrócenie uwagi dzieci na to, jak ważne są w naszym życiu kolory. Warsztat o tym, czego możemy nauczyć się od natury. Warsztat plastyczny z licznymi eksperymentami i zabawami kolorem. Pewne jest to, że podczas tego warsztatu dzieci będą radośnie i niezwykle barwnie pobrudzone.
27 czerwca - wycieczka do Rzeszówka

Tydzień drugi (1 – 5 lipca 2019) - Wojna owoców z warzywami
Owoce i warzywa jako materiały do tworzenia kompozycji plastycznych. Maski, portrety a’la Giuseppe Arciboldo, struktury i formy owoców i warzyw jako elementy odbijanych pieczątek. Uzupełnieniem tych działań będzie warsztat kulinarny, bo przecież owoce i warzywa służą i do tego.
4 lipca - wycieczka do Rybnicy

Tydzień trzeci (8 – 12 lipca 2019) - Nasi koledzy, nasze koleżanki – warsztat
o tolerancji i zrozumieniu inności
Osoby niepełnosprawne - niewidome, głuchonieme, niepełnosprawne fizycznie, które funkcjonują również w świecie dzieci. Posługują się kodami (język migowy, alfabet Braila) które są niezrozumiałe dla dzieci. Będziemy rozmawiać z fachowcami, którzy przygotują dla nas ciekawe warsztaty próbujące zrozumieć świat inności.
11 lipca - wycieczka do Wrzeszczyna

Tydzień czwarty (15 – 19 lipca 2019) - Historia ceramicznej miseczki
Ten warsztat przygotowuje dla nas artysta ceramik Mirosław Kulla. Chcemy podczas warsztatu zapoznać dzieci z procesem powstawania przedmiotu z gliny. Technologia ta może wydawać się prosta – lecz krok po kroku chcemy zapoznać dzieci z technologią powstania naczyńka z gliny. Od wydobycia gliny, poprzez projektowanie, lepienie, suszenie, szkliwienie i wreszcie sposoby użytkowania. Chcemy uczulić dzieci na wyjątkowość tworzonych przez siebie przedmiotów. Przy okazji krótka historia ceramiki.
18 lipca - wycieczka do Radzimowic

Tydzień piąty (22 – 26 lipca 2019) - Wio, koniku
To ulubiony przez dzieci temat. Liczne realizacje plastyczne dotyczące tego szlachetnego zwierzęcia, ale też wiedza którą dzieci zdobędą podczas tego warsztatu to główne zadanie prowadzących warsztat. Oczywiście nie może zabraknąć spotkania z żywymi konikami i jazd konnych
25 lipca - wycieczka do Wojciechowa

Tydzień szósty (29 lipca – 2 sierpnia 2019) – Skarby ziemi
Podczas tego tygodnia dowiemy się nieco o naturalnych „skarbach” ziemi. Poszukamy ciekawych kamieni, spróbujemy je wykorzystać do celów ozdobnych. Zobaczymy z jakich skał zbudowane jest pasmo górskie Karkonoszy. Zwiedzimy dawną kopalnię rud cynku i kobaltu spacerując podziemną trasą: sztolnie św. Leopolda i św. Jana w Krobicy oraz posmakujemy największego skarbu Ziemi - WODY w Pijalni Wód w Hali Spacerowej.
1 sierpnia - wycieczka do Krobicy i Świeradowa Zdroju.

Tydzień siódmy (5 – 9 sierpnia 2019) – Zamki w Dolinie Bobru
Podczas tego tygodnia „poczujemy się” księżniczkami i rycerzami na zamkach min. Paulinum, Wojanów, Łomnica, Lenno. Obejrzymy wnętrza, posiedzimy w przypałacowych ogrodach, zabawimy się w architektów i stworzymy własną wizję zamków (szkice, makietyz kartonów).
8 sierpnia - wycieczka do Wlenia

Tydzień ósmy (12 – 16 sierpnia) – Od ziarenka do bochenka
Z tym hasłem Z Czarciego Młyna proponujemy warsztaty pieczenia chleba, podczas których:
- poznamy najstarszy pracujący młyn wodny,
- poznamy tajemnice receptur i sposoby wypiekania chleba,
- nauczymy się sporządzać zakwas i tworzyć idealne ciasto.
Poczujemy również smak ciasta piernikowego i podczas warsztatów przepięknie ozdobimy pierniczki.
W tym tygodniu planujemy dwie wycieczki: 13 sierpnia - Czerniawa Czarci Młyn,
14 sierpnia - Trzcińsko

Tydzień dziewiąty (19 – 23 sierpnia 2019) – Ruszaj się – ćwicz, trzymaj krzepę, nie daj się
Tradycyjnie ostatni tydzień letnich warsztatów poświęcimy aktywności fizycznej. Pod okiem specjalisty wychowania fizycznego będą zabawy i zawody sportowe, gry zespołowe, zajęcia zręcznościowe, poznamy zasady tai- chi.
22 sierpnia - wycieczka do Nowego Kościoła - poszukiwanie agatów.


Uwaga! Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmian miejsc wycieczek.


jck
jck

Strona główna Firma Polityka Prywatności RODO Kontakt z nami

Design i wykonanie: Imagine Digital Arts - projektowanie stron - 2009