XXVI Jeleniogórski Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
2018-01-14

Data: 14 stycznia 2018
Miejsca Imprez: Plac Ratuszowy , gmach JCK ul. Bankowa 28/30, godz. 11:00 – 19:00


Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy stał się już cykliczną imprezą wpisaną w jeleniogórski kalendarz imprez kulturalnych. Celem XXVI finału jest
pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków” .
W ten sposób Wielka Orkiestra wesprze dziecięce oddziały pediatryczne i onkologiczne koncentrując się na jej głównych aspektach / szerzej na www.wośp.pl.
Jeleniogórski finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy organizowany jest przez Jeleniogórskie Centrum Kultury, Hufiec ZHP, Telewizję Strimeo, Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych przy wsparciu Urzędu Miasta w Jeleniej Górze. Impreza rozpocznie się już od godziny 11.00 i potrwa do godziny 15.00 na Placu Ratuszowym pod hasłem „Zimowy Piknik Rodzinny” bogato przygotowany w różnego rodzaju atrakcje m.in. loterię fantową, turniej gier podwórkowych, kiermasz ciast, animacje dla najmłodszych, pokazem kładów i samochodów terenowych, pokazem Ochotniczej Straży Pożarnej oraz pokazem Zumby ). Będzie można także poza w/w atrakcjami zasmakować wojskowej grochówki.
Już od godziny 15.00 w gmachu Jeleniogórskiego Centrum Kultury przy ul. Bankowej 28/30 będzie uruchomione Studio Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w ramach którego będą telewizyjne i radiowe wejścia na żywo. Tam też będzie główny sztab WOŚP ZHP. Na scenie JCK przy ul. Bankowej poza koncertami zespołów Stres i W Tym Sęk zaprezentują się amatorskie zespoły oraz soliści szkoły rozrywkowej „Głosem” Jacka Szreniawy , soliści zajęć wokalnych MDK, Szkoły Tańca „Tierra Flamenco”, laureaci konkursu „Głosowisko” organizowanego przez MDK „Muflon” a także występy No Name Dance Studio.
Zarówno na Placu Ratuszowym jak i w gmachu JCK pojawią się wolontariusze a także młodzieżowe środowiska twórcze zaangażowane w różnego rodzaju aukcje i licytacje cennych przedmiotów. Punktualnie o godzinie 19.00 na Placu Ratuszowym rozpoczniemy główne licytacje, których finałem będzie ŚWIATEŁKO DO NIEBA, które rozświetli cały Plac Ratuszowy a na niebie pojawią się wybuchy sztucznych ogni, które przybiorą różne kształty i będą jak co roku barwną częścią finałowego widowiska. Ale zanim to nastąpi warto już teraz zarezerwować sobie czas na uczestnictwo w wydarzeniach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która będzie miała miejsce w niedzielę 14 stycznia 2018 roku. Zapraszamy zarówno na jeleniogórski Plac Ratuszowy jak i do gmachu Jeleniogórskiego Centrum Kultury przy ul. Bankowej aby uczestniczyć we wszystkich atrakcjach i licytacjach w ramach XXVI jeleniogórskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.


jck
jck

Strona główna Firma Polityka Prywatności RODO Kontakt z nami

Design i wykonanie: Imagine Digital Arts - projektowanie stron - 2009