Premiera Sta-Art: Domówka
2017-04-02

Zapraszamy serdecznie:

Premiera 02.04.2017 godz. 18:00 Sala Widowiskowa JCK ul. Bankowa 28/30
Spektakl 05.04.2017 godz. 18:00 Sala Widowiskowa JCK ul. Bankowa 28/30

Wiesław Myśliwski REQUIEM DLA GOSPODYNI,

Reżyseria: Łukasz Duda
Scenografia: Wiktor Szybałdin, Łukasz Duda,
Opracowanie plastyczne: Magdalena Rzeszutek,
Dźwięk: Robert Kuryś, Piotr Pawlak,
Światło: Łukasz Izdebski,
Produkcja: Jeleniogórskie Centrum Kultury 2017
Premiera: Jelenia Góra 02.04.2017

Obsada: Julia Byszkowska, Izabela Figa, Marta Kostoń, Julia Krynicka, Małgorzata Kukiel, Paulina Łobocka, Jagoda Maląg, Aleksandra Nizwald, Daniel Pawłowski, Kirył Pietruczuk, Iga Różalska, Szymon Stęchły, Pavel Tsurikov, Maciej Zawodny, Monika Załupska.

„Dramat "Requiem dla gospodyni" to pierwszy utwór literacki Wiesława Myśliwskiego ogłoszony cztery lata po powieści "Widnokrąg", uhonorowanej w pierwszej edycji Nagrody Nike.

Sztuka opublikowana najpierw na łamach październikowego numeru miesięcznika "Dialog".

W "Requiem dla gospodyni" pisarz sprawdza dzisiejsze człowieczeństwo w konfrontacji z doświadczeniem śmierci, w ludzkich postawach wobec niej. Ta konfrontacja zawiera w sobie ukryte odniesienie do największych dzieł dramatu i tragedii.

Spektakl jest podsumowaniem semestralnej pracy warsztatowej, która jest prowadzona w Jeleniogórskim Centrum Kultury. Warsztat teatralny STA-ART prowadzony jest w JCK od 2007 roku. Nadrzędnym celem zajęć jest wychowanie i kształcenie poprzez teatr. Zgłębiając tajniki warsztatu teatralnego, konstrukcji scenariusza i metaforyki znaków teatralnych, młodzież uczy się analizy i rozumienia różnych systemów semiotycznych. Grupa STA-ART. Zrealizowała liczne produkcje teatralne m. in. „Trzy siostry”, „Nasza klasa”, „Ruskie”, „Gra”, „WF kabaret miejski”, „Makpol”, „Kartoteka”, – które z powodzeniem grane były przed jeleniogórską i dolnośląską publicznością.

Pamięci Marii Oziemskiej

Bilety: 10 zł - do nabycia w kasie biletowej JCK przy ul. Bankowej 28/30 oraz na www.bilety.jck.pl. Kasa czynna od wtorku do piątku w godzinach 13.00 - 18.00 oraz na 2 godziny przed wydarzeniem.
jck
jck

Strona główna Firma Kontakt z nami

Design i wykonanie: Imagine Digital Arts - projektowanie stron - 2009